WeTransfer: Jednoduché a praktické odosielanie veľkých súborov

Určite ste už boli v situácii, keď ste potrebovali niekomu odoslať veľký  súbor no práve pre jeho veľkosť ste ho e-mailom v prílohe odoslať nemohli. Riešení ako takýto súbor odoslať  je niekoľko desiatok, no jedno z najjednoduchších predstavuje služba s názvom WeTransfer.
Hneď na začiatku čím ma táto služba zaujala je fakt, že pri odosielaní súboru nemusel som sa registrovať, opisovať kódy z obrázkov a po nahratí súboru taktiež som nemusel skopírovať vygenerovanú URL adresu na stiahnutie odoslaného súboru a posielať ju príjemcovi napríklad na e-mail.
Jediné čo musíte pri posielaní veľkých súborov cez WeTransfer urobiť, je potrebné ísť na stránku wetransfer.com a vyplniť formulár pre nahratie a odoslanie súborov.
 

Vyplnenie formulára pri odosielaní súborov

 
1. Tlačidlom "Or select a folder" vyvolajte dialóg na vyhľadanie priečinka a v následne zobrazenej adresárovej štruktúre Vášho disku vyhľadajte požadovaný priečinok so súbormi ktoré chcete nahrať.
Vybratý priečinok
2. Po nahratí priečinka do vstupného edit poľa "Email to" zadajte e-mailovú adresu príjemcu komu súbor posielate.
3. Do poľa "Your email" zadajte Vašu e-mailovú adresu.
4. Do poľa "Message" môžete napísať ľubovolný text správy pre príjemcu a po kliknutí na tlačidlo "Transfer" bude súbor so správou odoslaný.
Vyplnený formulár
Po odoslaní súboru sa zobrazí informatívne okno o tom, že e-mail s odkazom na stiahnutie súboru bol odoslaný.
Informatívne okno o úspešnom odoslaní súboru
Ak by ste chceli poslať ďalší súbor stačí kliknúť na tlačidlo "Send another" a podľa vyššie uvedeného návodu opäť vyplniť formulár.
Takýmto postupom bez nutnosti registrácie môžete odosielať súbory až vo veľkosti dvoch GB. Ďalšie možnosti prenosu si zobrazíte tlačidlom "Toggle transfer options".
 

Stiahnutie poslaného súboru

 
Po odoslaní súboru príjemca obdrží e-mailovú správu s predmetom sent you files via WeTransfer  WeTransfer.
 Pre získanie súborov stačí príjemcovi v e-mailovej správe kliknúť na odkaz pre stiahnutie súboru a v následne zobrazenej stránke tlačidlom "Download" prevziať súbory.
Stránka so súborom na prevzatie
Odkaz na prevzatie platí 7 dní a po siedmich dňoch sú súbory automaticky odstránené.