Ubuntu mate LTS

Moderný operačný systém úplne zadarmo

Linuxových distribúcii je v súčastnosti naozaj obrovské množstvo, no ak uvažujete o tom, že ktorou z nich začať, tak táto distribúcia je na to ako stvorená.
Ubuntu Mate 18.04 LTS JE moderný operačný systém ktorý si môžete zadarmo stiahnuť, nainštalovať a používať bez akýchkoľvek poplatkov. Jedná sa o slobodné, použiteľné, stabilné a prístupné prostredie určené pre všetkých ktorý nechcú platiť za komerčný softvér.
V tomto systéme nájdete správcu súborov Caju, webový prehliadač Firefox, e-mailového klienta Thunderbird, torrent klienta Transmission, Kancelársky balík Libre Office, textový editor plumu, multimediálny prehrávač VLC, špeciálny program na čítanie z obrazovky Orcu, Vypaľovací program Brasero, správcu archívou Engrampu a ďalšie.
Ak ste v zozname programového vybavenia nenašli Vašu obľúbenú aplikáciu ktorú ste používali napríklad v systéme Windows nie je problém nájsť zaňu náhradnú alternatívu.
Klávesové skratky ktorými systém disponuje Vám uľahčia a urýchlia prácu s ním. Na rozdiel oproti windowsu tu si ich môžete ľubovolne upravovať a v prípade potreby aj pridávať vlastné.
Na svoje si tu prídu aj zrakovo postihnutí a nevidiaci užívatelia preto, že po zadaní príkazu Super + Alt + s sa spustí čítačka obrazovky Orca ktorá sprístupňuje funkcionalitu tohto systému tejto skupine užívateľov.

Stiahnutie a vlastnosti programu Ubuntu Mate LTS