Rôzne

Rôzne články z oblastí it

HiBit Uninstaller: Spoľahlivý nástroj na hromadné odinštalovanie programov

V systéme Windows existuje mnoho možností ako z neho odinštalovať nepotrebné aplikácie a jednu z nich ponúka aj aplikácia HiBit Uninstaller. Je pravda, že nástroj na odinštalovanie programov nájdete aj v systéme Windows, stačí ak v Ovládacom paneli kliknete na položku Programy a súčasti a  v nich vyberiete požadovanú aplikáciu a zvolíte jej odinštalovanie.

avidemux: Jednoduchý softvér na strih a spájanie videí úplne zdarma

Ak hľadáte jednoduchý a ľahko použiteľný nástroj na strih a základnú úpravu videí, potom aplikácia  avidemux je na tento účel ako stvorená. Dobrou správou hneď na začiatok je, že tento freewarový video editor nebude od Vás požadovať žiadnu zložitú inštaláciu ani konfiguráciu.

Read Aloud: Hlasová čítačka so slovenskou rečovou syntézou od Google

Webový prehliadač Google Chrome okrem prehliadania webových stránok poskytuje mnoho ďalších funkcií a jednou z nich je aj hlasová rečová syntéza pomocou ktorej si môžete nechať prečítať články na internete, alebo E knihy v ePUP, PDF a ďalších formátoch podporované prehliadačom Chrome.

Zoznámte sa s prehrávačom foobar2000 za pár minút

V súčasnosti multimediálnych prehrávačov pre Windows je naozaj kvantum, takže je si z čoho vyberať. Keď sa ale zoznámite s funkciami a vlastnosťami prehrávača foobar, tipujem, že väčšina z Vás si ho nastaví ako predvolený prehrávač audio súborov.

Bookmarks Backup: Jednoduché zálohovanie a obnovovanie záložiek u Firefoxu, Chrome aj Opery

Ak hľadáte univerzálny softvérový nástroj vďaka ktorému by ste si mohli kedykoľvek zálohovať a obnovovať záložky a ďalšie nastavenia najznámejších webových prehliadačov na pár kliknutí, potom práve pre Vás je tu aplikácia Bookmarks Backup.

qBittorrent: Voľne dostupný a ľahko použiteľný Bittorrent klient

Voľne dostupný a ľahko použiteľný Bittorrent klient je nepochybne aj program qBittorrent. Výstižné vlastnosti tohto klienta sú: Jednoduchá inštalácia, prehľadné používateľské rozhranie, slovenská lokalizácia a free licencia.
Po jeho stiahnutí, nainštalovaní a spustení, môžete ihneď pristúpiť k sťahovaniu dát prostredníctvom torrent súborov.

WinSCP: Dobre prístupný FTP klient aj pre nevidiacich

Hľadáte spoľahlivý program na bezpečné kopírovanie súborov medzi lokálnym a vzdialeným počítačom? Ak áno potom vyskúšajte aplikáciu WinSCP. WinSCP je kvalitný bezplatný FTP klient určený na prenos súborov medzi lokálnym a vzdialeným počítačom.

EveryonePiano: Premeňte klávesnicu Vášho počítača na hrací klavír

Radi by ste klávesnicu svojho počítača, alebo notebooku premenili na hrací klavír? Ak áno, tak práve pre Vás autory aplikácie EveryonePiano vytvorili túto zábavnú aplikáciu. S touto aplikáciou bez zložitého nastavenia premeníte počítačovú klávesnicu na simulujúci klavír, na ktorom si môžete zahrať.

SyMenu: Zaujímavá ponuka Štart pre USB kľúče a iné externé pamäťové zariadenia

SyMenu je ľahko použiteľný a vysoko konfigurovateľný nástroj pomocou ktorého si z Vášho USB kľúča vytvoríte pokročilú ponuku s vlastnými nastaveniami a položkami. Funkcionalitu tohto softvéru využívajú nielen správcovia počítačových sietí, ale aj bežní používatelia, ktorý často svoj USB kľúč pripájajú k hostiteľským počítačom v škole, práci, alebo u zákazníkov.

TubeMate Downloader: Kvalitný sťahovač aj prehrávač videí zdarma

Ak Vás zaujalo nejaké video na portáloch Facebook, Vimeo, youtube, alebo iných stránkach a radi by ste si ho bez zložitého postupu stiahli do počítača, potom aplikácia TubeMate Downloader je určená práve Vám. Ako už napovedá názov programu TubeMate Downloader umožňuje rýchle a jednoduché sťahovanie videí a to nie len z youtube.

Free Screen Recorder: Ľahko použiteľná aplikácia na nahrávanie obrazovky v systéme Windows

Ak hľadáte malú a ľahko použiteľnú aplikáciu na nahrávanie obrazovky v systéme Windows, potom odporúčam siahnuť po utilitke, ktorá sa ukrýva pod názvom Free Screen Recorder.
Aplikácia takéhoto typu sa Vám zíde kedykoľvek, keď budete potrebovať vytvoriť video návod pre aplikáciu, alebo hru.

Filezilla server: Kvalitný FTP server pre Windows úplne zdarma

Ak potrebujete k niektorým priečinkom vo Vašom počítači povoliť prístup z iných počítačov, potom vyskúšajte bezplatný FTP server pre Windows ukrytý pod názvom Filezilla server. V rozhraní tohto FTP servera môžete vytvárať FTP účty a každému z nich prideliť ľubovolné adresárové umiestnenia s individuálnymi oprávneniami prístupu k nim.

Pár tipov na sledovanie online filmov a seriálov bez nutnosti sťahovania

Či už sa nám to páči, alebo nepáči, no fakt je ten, že vírus Corona sa nám postaral o domáce väzenie. Ak už Vám je doma dlho a začali ste sa nudiť, potom tu mám pre Vás pár tipov na stránky obsahujúce online filmy, ktoré sa dajú sledovať bez nutnosti sťahovania.
 

filmtoro.sk

Ako vo Windows 10 povoliť históriu Windows schránky?

Windows 10 so sebou neustále prináša množstvo nových vylepšení a jedno z nich je aj história schránky, ktorá je defaltne vypnutá. Ak ju v systéme povolíte, po zadaní klávesovej skratky Windows + v saVám zobrazí história textových reťazcov, ktoré prešli schránkou.

Prestala Vám vo Windowse fungovať Wifina? Odstráňte jej existujúci profil!

Ste v situácii, keď sa Vám s notebookom so systémom Windows zrazu nedá pripojiť do Wifi siete, ku ktorej ste sa pred tým bez problémov pripájali? Prekvapuje Vás aj to, že s inými zariadeniami sa bez problémov pripojíte, no s predmetným notebookom stále nie?

Ako na vlastné klávesové skratky v prehliadači Opera

Webový prehliadač Opera je jeden z mála prehliadačov, ktorý Vám umožní prispôsobiť si klávesové skratky na mieru a to bez nutnosti doinštalovávania ďalších rozširujúcich doplnkov. V tomto krátkom článku predstavím jednoduchý návod o tom ako si môžete v prehliadači Opera nadefinovať vlastné skratky.

Crypto Notepad Portable: Textové súbory chránené heslom

Ak hľadáte náhradu za textový editor Notepad, potom Vám predstavujem jeho vylepšenú alternatívu ukrytú pod názvom Crypto Notepad. Táto vylepšená alternatíva oproti Notepadu vyniká najmä tým, že textové dokumenty ktoré v tomto editore vytvoríte, budú chránené heslom.

Stránky