MiTeC System Information: Plnohodnotné informácie o vašom PC

Vo Windowse existuje niekoľko možností, ako si nechať zobraziť kompletné informácie o systéme a aj hardvérovej konfigurácii počítača. Na túto funkcionalitu môžete použiť buď nástroj, ktorý je ukrytý v samotnom systéme, alebo môžete siahnuť po aplikácii tretích strán akou je napríklad aj aplikácia MiTeC System Information.
Táto aplikácia Vám dobre poslúži kedykoľvek, keď budete potrebovať zistiť informácie o Vašom počítači, alebo počítači, na ktorom budete práve vykonávať servisné práce.
MiTeC System Information Vám doslova na 1 klik poskytne komplexné systémové aj hardvérové informácie o počítači.
Program nepožaduje inštaláciu a je dostupný pre 32 aj 64 bitové štruktúry.
 

Stiahnutie a použitie programu MiTeC System Information

 
Sťahovať môžete buď z jeho domovskej stránky mitec.cz, alebo prostredníctvom tohto odkazu.
Po stiahnutí a rozbalení zo zip archívu program spustíte kliknutím na spúšťateľný exe súbor. Po spustení programu Vás privíta jednoduché rozhranie s niekoľkými položkami a tlačidlami  Scan a Browse...
Rozhranie programu 
Tlačidlom Scan si zobrazíte v prehľadnej tabuľke informácie o systéme, monitore, procesore, základnej doske, pamäti, biose, USB portoch a pod.
Stromová štruktúra údajov
Prehľad systémových údajov je defaltne zobrazený v stromovej štruktúre, no skratkou F 10 si toto zobrazenie môžete prepnúť do záložiek.
Zobrazenie v záložkách
Ak si zobrazené údaje potrebujete uložiť, stačí zadať skratku Control  s a v dialógu pre uloženie zadať názov súboru a určiť formát uloženia.
Uloženie údajov
Defaltne program ukladá údaje do sif formátu. Súbor s údajmi nájdete v rovnakom priečinku, kde program máte uložený.
Poznámka: V dialógu pre uloženie je možné súbor uložiť aj do xml formátu.
Obsah sif súborov si môžete prezrieť taktiež priamo v rozhraní programu MiTeC System Information.
Urobíte to tak, že po spustení programu kliknete na tlačidlo Browse a v adresárovej štruktúre disku si nájdete požadovaný súbor.
 

Záver

 
Jedná sa o jednoduchú aplikáciu, ktorá Vám bez zložitých postupov umožní získavať informácie o počítačoch s nainštalovaným Windowsom. Síce je pravda, že Slovenčinu, alebo Češtinu v nej nenájdete, no program je tak jednoduchý, že úplne postačí aj Angličtina.
MiTeC System Information inštaláciu nepožaduje, takže je to aj dobrá voľba na USB kľúč do priečinka s portable aplikáciami.