Nvda

Tipy, triky a návody pre čítací program Nvda

12 tipov a trikov pre program Nvda

Ak ste novým používateľom programu Nvda tak tento článok je určený najmä Vám. Zostavil som ho z najčastejších otázok ktoré dostávam ohľadom tohto programu. Verím, že nasledujúce tipy a triky Vás rýchle zorientujú v problematike tohto softvéru, bez toho aby ste museli študovať rozsiahle manuály.
 

Speech History ; história 100 posledných vyslovených položiek programom Nvda

Možno sa Vám už niekedy pritrafilo, že pri spustení nejakého programu sa na miesto programu zobrazila chybová správa ku ktorej ste sa bežnými klávesovými skratkami na čítanie nevedeli dostať a prečítať si ju ešte raz alebo po prípade si ju skopírovať do schránky.

Ako v programe Nvda nastaviť spôsob oznamovania veľkých písmen?

Túto otázku som dnes dostal od zrakovo postihnutej používateľky ktorá taktiež na prácu s pc používa program Nvda. Moja odpoveď:

Program Nvda Vám veľké písmená dokáže oznámiť troma spôsobmi.

1. Zmenenou výškou hlasu pri čítaní veľkých písmen.

Užitočné klávesové skratky programu Nvda

Každý kvalitný program má klávesové skratky na urýchlenie a zjednodušenie práce s programom. V tomto článku sa zoznámite s užitočnými skratkami programu Nvda, ktorý sprístupňuje prácu s PC nevidiacim užívateľom.
Väčšina klávesových skratiek NVDA je kombináciou kláves Nvda s inými klávesmi. Kláves Nvda môže byť buď Insert, alebo Capslock.