Drupal

Tipy, triky a návody pre redakčný systém Drupal

Ako ochrániť svoj administrátorský účet v drupale7?

Ak v redakčnom systéme Drupal 7 jedného alebo viacerých dôverihodných používateľov pridáte do kategórie s administrátorskými oprávneniami, tak v takom prípade im dáte nie len prístup k celej administrácii webu, ale aj prístup k Vášmu administrátorskému profilu!

Drupal 8 a automatické vytváranie čistých url

Automatická tvorba URL aliasov je v Drupale jednou zo základných funkcií, ktorej by ste po nainštalovaní Drupalu určite mali venovať pár minút zo svojho času a správne si ju nakonfigurovať. O tom ako sa táto funkcia dá nastaviť v Drupale 8, sa dozviete v tomto krátkom článku.

E-mailové upozornenia o nových príspevkoch v diskusnom fóre V Drupale7

Máte na svojom webe vytvorené diskusné fóra, z ktorých by ste chceli dostávať e-mailové upozornenia zakaždým, keď návštevník pridá príspevok do diskusie? Ak áno, tak aj na túto funkcionalitu Vám môže v systéme Drupal poslúžiť silný nástroj automatiky s názvom Rules!
Ako na to?

Automatické vytváranie čistých URL v Drupale7

Skôr než začnete do stránky pridávať obsah, odporúčam nastaviť Váš Drupal tak, aby pri pridávaní článkov a ďalšieho obsahu vedel automaticky vytvárať čisté URL bez toho, aby ste ich museli vpisovať manuálne.
Na tento účel Vám poslúžia nasledovné moduly: