Drupal

Tipy, triky a návody pre redakčný systém Drupal

Ako nainštalovať a vyskúšať Drupal 9 u hostingu Websupport

Drupal 9 je už pár dní vonku a mňa zaujímalo ako je na túto verziu tohto moderného CMS pripravený hosting websupport a taktiež som si kládol otázku či aj táto verzia bude tak dobre inštalovateľná a použiteľná s čítacím programom Nvda  ako  sú, jeho staršie verzie.

Pridanie a predvolenie jazyka v systéme Drupal

Predvolený jazyk v Drupale nastavíte buď v priebehu inštalácie, alebo kedykoľvek po nainštalovaní v jeho administračnom rozhraní na stránke s nastaveniami jazykov. Praktickejšie a jednoduchšie je použiť prvú možnosť a nastaviť jazyk počas inštalácie preto, že druhá možnosť je o niečo zložitejšia, ale nie nemožná.

Inštalácia Drupalu 7 pri zakázanej funkcii Opcache

Niekedy pri inštalácii Drupalu 7 po vyplnení prístupových údajov do databázy a kliknutí na tlačidlo Pokračovať Vám Drupal namiesto spustenia inštalačného procesu môže vypísať nasledovné chybové hlásenie:
Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in...

blok so súvisiacimi článkami pomocou Similar By Terms

Používate Drupal a máte v ňom články kategorizované pomocou taxonómie a potrebujete pod obsahom každého článku zobraziť blok s odkazmi na súvisiace články, alebo iný obsah? Ak áno, riešením môže byť modul Similar By Terms.
V prvom kroku nainštalujte modul Similar By Terms.

Prácu s modulom Views v systéme Drupal zvládnu v pohode aj nevidiaci

Ako vlastne fungujú špeciálne čítacie programy a akým spôsobom nevidiacim umožňujú prácu s počítačom?
V tomto videu ktoré som pripravil hlavne pre vidiacich Vám ukážem ako pomocou špeciálneho čítacieho programu Nvda nevidiaci dokáže pracovať nie len s počítačom, ale zvládne vytvoriť napríklad aj obrázkovú galériu v redakčnom systéme Drupal.

Vhodný prehrávač mp3 súborov pre redakčný systém Drupal

Máte web vytvorený v redakčnom systéme Drupal a potrebujete do neho vložiť spoľahlivý prehrávač mp3 súborov, len neviete aké moduly by boli pre túto funkcionalitu vhodné použiť? Ak áno, tak určite čítajte ďalej pretože v tomto článku Vám predstavím dvojicu osvedčených modulov a napíšem k ním aj stručný popis ako ich nakonfigurovať.

Ako ochrániť svoj administrátorský účet v drupale7?

Ak v redakčnom systéme Drupal 7 jedného alebo viacerých dôverihodných používateľov pridáte do kategórie s administrátorskými oprávneniami, tak v takom prípade im dáte nie len prístup k celej administrácii webu, ale aj prístup k Vášmu administrátorskému profilu!

Drupal 8 a automatické vytváranie čistých url

Automatická tvorba URL aliasov je v Drupale jednou zo základných funkcií, ktorej by ste po nainštalovaní Drupalu určite mali venovať pár minút zo svojho času a správne si ju nakonfigurovať. O tom ako sa táto funkcia dá nastaviť v Drupale 8, sa dozviete v tomto krátkom článku.

Ako na jednoduchý objednávkový systém v Drupale7

V tomto článku by som Vám chcel predstaviť modul Basic Cart, ktorý v systéme Drupal predstavuje jednoduché e-shopové riešenie. Táto voľba je užitočná hlavne vtedy, ak nevytvárame rozsiahle e-shopové projekty s platobnými možnosťami, ale jednoduchý objednávkový systém, ktorý Vám spoľahlivo každú objednávku vytvorenú návštevníkmi Vašich stránok odošle na Váš e-mail.

E-mailové upozornenia o nových príspevkoch v diskusnom fóre V Drupale7

Máte na svojom webe vytvorené diskusné fóra, z ktorých by ste chceli dostávať e-mailové upozornenia zakaždým, keď návštevník pridá príspevok do diskusie? Ak áno, tak aj na túto funkcionalitu Vám môže v systéme Drupal poslúžiť silný nástroj automatiky s názvom Rules!
Ako na to?
1. Na stránke modulov povoľte modul Forum

Automatické vytváranie čistých URL v Drupale7

Skôr než začnete do stránky pridávať obsah, odporúčam nastaviť Váš Drupal tak, aby pri pridávaní článkov a ďalšieho obsahu vedel automaticky vytvárať čisté URL bez toho, aby ste ich museli vpisovať manuálne.
Na tento účel Vám poslúžia nasledovné moduly: