Jaws

Kvalitný screen reader od Freedom Scientific.

Jaws je jeden z najpoužívanejších programov, ktorý používajú hlavne nevidiaci a zrakovo postihnutí užívatelia na sprístupnenie práce s operačným systémom Windows a ďalšími aplikáciami, ktoré využívajú aj vidiaci užívatelia na prácu s textom, hudbou, internetom a podobne.

Jaws za pomoci syntetizéru reči a zvukovej karty Vám prečíta informácie zobrazené na obrazovke Vášho počítača. Syntetická reč programu je lokalizovaná do rôznych jazykov medzi ktorými nechýba slovenčina a čeština. Ak pripojíte k počítaču brailovský riadok, Jaws bude vypisovať informácie z obrazovky v brailovom písme na Vašom brailovskom riadku. Tak si budete môcť hmatom overiť korektnosť zápisu. Túto možnosť oceníte hlavne pri práci s textom v textových editoroch.

Demoverzia programu Jaws je časovo obmedzená na 40 min. Teda pre opätovné spustenie programu budete musieť reštartovať počítač, alebo si zakúpiť licenciu, ktorá odblokuje všetky obmedzenia a Jaws Vám bude k dispozícii v plnom rozsahu.

Slovenským distribútorom programu Jaws je Tyflocomp s.r.o.

Stiahnutie a vlastnosti programu:

Ďalšie slovenské verzie programu Jaws si môžete stiahnuť na stránke: http://tyflocomp.sk/download/jaws-subory-na-stiahnutie