CMS Wordpress

Jednoduchý a nenáročný redakčný systém zdarma.

WordPress Je jednoduchý redakčný systém určený na tvorbu webových stránok a blogov pomocou ktorého ľahko vytvoríte webovú stránku, alebo blog a to bez znalosti programovania. Ak teda s tvorbou webovích stránok iba začínate môžem Vám ho odporučiť. Pri tvorbe stránky, alebo blogu si môžete pomocou rozšírení a tém rozšíriť funkcionalitu a vzhľad Vášho webu. Aby ste mohli WordPress používať, Je najprv potrebné prejsť jeho inštaláciou ktorá je jednoduchá a netrvá viac ako pár minút.
Po inštalácií môžete vstúpiť do administračného prostredia WordPressu, kde máte možnosť vytvárať a upravovať články, stránky, spravovať komentáre a iný obsah. Wordpress k svojej funkčnosti požaduje webový server APACHE PHP a databázový systém MYSQL. Prevažná väčšina webhostingových serverov majú nainštalované a nakonfigurované požadované technológie. Podrobný návod na inštaláciu WordPressu nájdete u svojho poskytovateľa webhostingových služieb, alebo v článku Inštalácia a základná konfigurácia redakčného systému Wordpres.
Tip: S webovými servermi ako sú napríklad XAMPP, alebo Vertrigo si môžete vyskúšať prácu z Wordpressom priamo vo Vašom počítači.

Stiahnutie a vlastnosti redakčného systému Wordpress:

Tipy na ďalší softvér