Ako pridať a predvoliť iný jazyk v prehliadači Chrome

V tomto článku predstavím návod ako pomocou klávesnice a klávesových skratiek si do prehliadača Chrome môžete pridať a predvoliť ďalší jazyk.

Ak inštalujete Chrome z offline inštalátorov, môže sa Vám stať, že po nainštalovaní a spustení programu Vás namiesto slovenského rozhrania privíta anglické.

Chrome v anglickom rozhraní

Ako ho poslovenčiť?


Tento problém má veľmi jednoduché riešenie, pretože v nastaveniach prehliadača si bez problémov pridáte a predvolíte požadovaný jazyk nasledovným postupom.

1. Najprv je potrebné vojsť na stránku s nastaveniami Chromu. Urobíte to napríklad tak, že klávesovou skratkou Alt + f vyvoláte hlavnú ponuku Chromu a  v nej hornou, alebo dolnou šípkou prejdete na položku "Settings" a odentrujete.

Hlavné menu v Chrome

2. Na stránke s nastaveniami je potrebné nechať si zobraziť pokročilé nastavenia. Tie sa Vám zobrazia po kliknutí na tlačidlo "Advanced".

Pokročilé nastavenia v Chrome

Poznámka: Používatelia čítacích programov Nvda, alebo Jaws, používajte štandardné klávesové skratky ktoré bežne používate pri prehliadaní webu.

3. V pokročilých nastaveniach je potrebné nechať si zobraziť možnosti jazyka. Preto v sekcii "Languages" kliknite na tlačidlo "Show language options".

Zoznam dostupných jazykov

4. Po kliknutí na tlačidlo Show language options" sa vám v sekcii "Languages" zobrazí zoznam dostupných jazykov.

V oblasti požadovaného jazyka kliknite na položku "More actions" a následne v jeho nastaveniach začiarknite voľbu "Display Google Chrome in this language".

Poznámka: Ak ste v zozname jazykov nenašli Váš požadovaný jazyk pokračujte kliknutím na "Add languages".

Do vyhľadávacieho vstupného poľa "Search languages" zadajte časť názvu požadovaného jazyka, začiarknite ho a tlačidlom "Add" ho pridajte.

Vyhľadanie a pridanie slovenčiny

Po kliknutí na tlačidlo ""Add" sa opäť dostanete na stránku so zoznamom dostupných jazykov.

Po pridaní slovenčiny

V oblasti jazyka ktorý ste práve pridali kliknite na "More actions" a v jeho nastaveniach začiarknite voľbu "Display Google Chrome in this language".

Jazykové nastavenie pre prehliadač Google Chrome aby bol defaltne predvolený v jazyku slovenčina.

Po týchto krokoch po ukončení a opätovnom spustení Chromu bude prehliadač lokalizovaný v jazyku ktorý ste si pridali a predvolili.