Ako na vlastné klávesové skratky v prehliadači Opera

Webový prehliadač Opera je jeden z mála prehliadačov, ktorý Vám umožní prispôsobiť si klávesové skratky na mieru a to bez nutnosti doinštalovávania ďalších rozširujúcich doplnkov. V tomto krátkom článku predstavím jednoduchý návod o tom ako si môžete v prehliadači Opera nadefinovať vlastné skratky. Takže, ak Vám náhodou nejaká skratka nevyhovuje, alebo potrebujete priradiť skratku k funkciám ku ktorým nie sú priradené žiadne skratky, potom tento článok je určený práve Vám.
Ak si potrebujete nakonfigurovať vlastné skratky, musíte vojsť na stránku s nastaveniami klávesových skratiek nasledujúcim postupom:
1. Po spustení prehliadača skratkou Alt + p privoláte okno s nastaveniami.
Stránka s nastaveniami prehliadača
2. Na stránke s nastaveniami si rozkliknite rozšírené nastavenia.
rozšírené nastavenia
3. V rozšírených nastaveniach v sekcii klávesových skratiek pokračujte tlačidlom Konfigurovať skratky.
Po týchto krokoch sa Vám zobrazí stránka so zoznamom klávesových skratiek.
Stránka s nastaveniami klávesových skratiek
Ak potrebujete nejakú skratku upraviť, je potrebné najprv hornou, alebo dolnou šípkou prejsť na požadovanú funkciu, u ktorej chcete skratku upraviť a tlačidlom Remove ju odstrániť.
Po odstránení u požadovanej funkcii na položke "Type a shortcut" zadáte požadovanú vlastnú skratku a to je celý postup konfigurácie klávesových skratiek.
Na záver ešte drobný tip: Na stránku s nastaveniami klávesových skratiek sa dostanete aj vtedy, ak po spustení prehliadača do adresného riadka zadáte
opera://settings/keyboardShortcuts a stlačíte Enter.