Ako na správu audio súborov v i Phone priamo z rozhrania Windows Prieskumníka?

V tomto článku predstavujem *ďalší jednoduchý návod o tom ako si z počítača do i Phonu prenesiete hudbu priamo z prostredia Windows prieskumníka. Na túto funkcionalitu opäť použijeme FTP rozhranie, no tento krát bez použitia FTP klienta. V prvých krokoch je potrebné si do i Phonu nainštalovať aplikáciu Foobar2000 a nastaviť v nej FTP prístup. Návod o tom ako to urobiť nájdete v článku Pridávame hudbu z počítača do iPhonu bez použitia kábla a aplikácie iTunes.

Pripojenie k FTP cez Windows prieskumníka

V prvých krokoch je potrebné vojsť do priečinka so sieťovými pripojeniami a v ňom vytvoriť nové sieťové pripojenie.

1. Zadajte klávesovú skratku Windows + r, do edit poľa pre spúšťanie priečinkov a programov vpíšte ncpa.cpl a odentrujte.

2. V priečinku sieťových pripojení zvoľte Nástroje / Pripojiť sieťovú jednotku...

3. V následnom dialógu zvoľte pripojenie k webovej lokalite.

4. Na ďalšej obrazovke Vás privíta Sprievodca pridaním sieťového umiestnenia, pokračujte kliknutím na tlačidlo Ďalej.

5. Ďalšia obrazovka Vás bude informovať o tom, že budete potrebovať adresu webovej lokality, sieťového umiestnenia, takže nič tu nemeníte a opäť iba klikáte na tlačidlo Ďalej.

6. Na ďalšej obrazovke zadajte IP adresu v nasledovnom tvare:

ftp://uzivatelske-meno@192.168.1.6/foobar2000%20Music%20Folder

Poznámka: Reťazec "uzivatelske-meno" nahraďte Vaším používateľským menom ktoré ste nastavili vo Vašom i Phone v nastaveniach FTP servera v aplikácii Foobar2000.

Napríklad ja som zadal používateľské meno majo, preto IP adresu som musel zapísať v takomto tvare: ftp://majo@192.168.1.6/foobar2000%20Music%20Folder

7. V ďalšom okne môžete, no nemusíte zadať názov pre toto sieťové pripojenie a pre pokračovanie klikajte na tlačidlá ďalej a Dokončiť.

Po dokončení Vás privíta prihlasovací dialóg k FTP priečinku. Po zadaní používateľského mena a hesla sa Vám v prostredí Windows prieskumníka zobrazí obsah priečinka foobar2000 Music. Tento priečinok sa bude chovať ako nový diskový oddiel do ktorého je potrebné iba nakopírovať požadované audio súbory a tým je celý problém vyriešený. Takýmto jednoduchým spôsobom si vo Vašom i Phone môžete spravovať audio súbory priamo z prostredia Windows Prieskumníka. Myslím si, že jednoduhšie to už byť nemôže.